23 Luty Dzień Walki z depresją

23 Lutego Dzień Walki z Depresją

„Depresja jest karmiona niewyleczonymi ranami na duszy.”
–Penelope Sweet–

Przechodziłem przez depresję, sam wiem, jaki to ból. Wiem jak, depresja potrafi zgasić kogoś i zabrać mu chęć do życia. Depresja to choroba śmiertelna. Gdy zabrał mi Mamę, zostawia po sobie wyrwę w sercu duszy, z którą muszę żyć każdego dnia. Pamiętaj, życie jest piękne, czasem brutalne i znowu staje się piękne. Od Ciebie zależy jak podejdziesz do tego, co Cię w życiu spotkało.

Jeśli nie nauczysz się tego, jak uzdrowić swoją przeszłość, nie będziesz mógł mieć szczęśliwej przyszłości.

Depresja jest bowiem wynikiem, a nie przyczyną. Zajmij się powodami tej choroby. To i tak jest tylko część całego procesu. Część, która stopniowo będzie uzupełniać się podczas działania. Czy zajmie rok, zanim zdecydujesz się to zrobić, może dłużej. Nikt nie zrobi tego za Ciebie. Poszukaj pomocy, zastanów się, czego potrzebujesz i pozwól sobie pomóc we wszystkim, w czym się tylko da.

Przeszłość już była, tam nic nie możesz zrobić, zadbaj o swoją teraźniejszość i przyszłość.

„Popełniamy najgorszy błąd, jaki tylko można w życiu popełnić, zapominamy o byciu szczęśliwym”.

Musisz nauczyć się tego, jak być szczęśliwym. Pisz każdego dnia, za co jesteś wdzięczny, spotkaj się z ludźmi pozytywnymi, którzy nie narzekają, nie obgadują. Masz tylko jedno życie, wiec walcz o nie. Coś, co dziś wydaje się absurdem, może okazać się najlepszym lekarstwem. Tańcz, uśmiechaj się, rozmawiaj z ludźmi, dziel się tym, z czego jesteś dumny i tym, co Cię boli. Terapia jest wyjątkowo pomocna, ponieważ to lekarstw, by uzdrowić umysł i duszę. Codziennie szukaj powodów do uśmiechu. Nawet jeśli przeżywasz trudne chwile lub chce Ci się płakać i uciec od świata zewnętrznego.

Doświadczaj życia każdego dnia, opinia innych pamiętaj, to tylko nadal Opinia nie bież jej do siebie. Nikt nie wie co, w życiu przeszedłeś, jakie miałeś dzieciństwo. Zaakceptuj siebie, lecz nie poddawaj się, jeśli chcesz coś w sobie zmienić. Potrwa to miesiąc lub rok nieważne czas i tak upłynie. Każdego dnia poświęcaj sobie czas. Chcesz przecież móc powiedzieć, jestem szczęśliwy Dziękuje za tak obfite i wspaniałe życie.

Najważniejsze Kochaj siebie, przytulaj, wspieraj. Gdy Ty jesteś śliny, potrafisz zbudować wspaniały związek rodzinę. Potrafisz wtedy żyć pełnią życia tak na 100 %

W świecie sztucznej inteligencji to My musimy być prawdziwi.
Jarek Brzozowski

#depresja #twarzedepresji #nevergiveup #wartożyc #wartomarzyćDzień Walki z depresją