Nazywam się Jarek Brzozowski. Jestem trenerem biegania, trenerem mentalnym, podróżnikiem i pasjonatem życia.

Moje motto brzmi: „Jeśli możesz sobie coś wymarzyć – możesz to zrobić”.

Zanim znalazłem się w miejscu, w którym jestem teraz, musiałem się wiele nauczyć, wiele zrozumieć.

Kilka lat temu dostałem mocny strzał od życia. Moja mama nie poradziła sobie z depresją i odeszła na zawsze, a ja zostałem z poczuciem winy, z brakiem wiary w siebie,  Jedyne, w co wierzyłem to to, że jestem nieudacznikiem. Ta tragedia rozwaliła mnie i wydawało się, że nie ma już dla mnie szans na radość i sens w życiu.

Tak o sobie wtedy myślałem. Wydawało się mi też, że moje życie już nigdy nie będzie sensowne i radosne, nie poczuję tego, czym jest prawdziwy uśmiech, miłość i akceptacja siebie. Brakowało mi wiary w siebie i swoje możliwości.

Taki stan sprawił, że i ja wpadłem w depresję. Na szczęście moi bliscy, terapia, pasja i rozwój osobisty dały mi siłę do życia. ☺

Rozpocząłem proces nad poprawą samooceny, wiary w siebie, wytrwałości i akceptacji. To przyniosło efekt – zacząłem dostrzegać swoje atuty, odkrywać talenty, budować wiarę w swoje możliwości i odnosić sukcesy.

W 2015 roku zacząłem mocniej inwestować w siebie. Pierwszym momentem „aha” był warsztat Mapa Marzeń u Ewy Foley, który sprawił, że moje życie zaczęło wyglądać zupełnie inaczej. Pojawiło się marzenie, by pomagać i inspirować innych do Sensownego Życia.

Wiedziałem, że chcę pomagać tym, którzy znaleźli się w dołku lub stracili sens życia. Kolejne szkolenia u Pawła Mroza, Mariusza Szuby, Kamili Rowińskiej i Jakuba B. Bączka sprawiły, że dziś jestem gotów dzielić się tym, czego się nauczyłem, czego doświadczyłem i przetestowałem na sobie.

Potrafię inspirować, motywować i cisnąć do zmiany z troską ;). Podczas indywidualnych sesji coachingowych czy treningów mentalnych usłyszałem o wielu przeciwnościach losu, z którymi wiem, jak możesz sobie poradzić.

Są sytuacje, których nie da się już odwrócić – nie można cofnąć czasu. Wiem, że można wybaczyć sobie i innym. To, co nas przytłacza, zabiera energię do życia. Nigdy nie jest za późno na podjęcie decyzji o zmianie.

Moja pasja do biegania połączona z treningiem umysłu pomogła mi wyjść z głębokiego dołka. Teraz mam w sobie dużo empatii i radości, którą dziś każdego dnia dzielę się z innymi.

Wiem, czym są trudne, a nawet dramatyczne momenty w życiu i jestem odpowiednią osobą do tego, aby przeprowadzić Cię przez zmianę, która Cię oczyści, wzmocni i doda siły mentalnej.

Zawsze stawiam na spójność.

Od 2017 roku prowadzę dla mojego przyjaciela projekt „Pokonać Siebie”, w ramach którego wspólnie każdego roku pokonujemy tysiące kilometrów na rowerach.

Michał od ponad 10 lat jest sparaliżowany. Uległ tragicznemu wypadkowi, po którym dawano mu tylko 5% szans na przeżycie. Obecnie inspiruje i motywuje innych. A razem tworzymy super team!

Naszym celem jest okrążyć Ziemię.

2017 Przejechaliśmy z Gdańska do Morskiego Oka

2018 Przejechaliśmy z Kamieńska do Pragi (tej w Republice Czeskiej  ☺)

2019 Przejechaliśmy z Bielska-Białej do Rzymu (tego we Włoszech ☺)

2020 Rzuciliśmy wszystko i pojechaliśmy w Bieszczady ☺

2021 W planie trasa z Rzymu do Lizbony (ponad 3000 km)

Więcej o akcji na Facebooku: pokonacsiebie.org.pl