Suplementacja

Suplementacja ważna i istotna dla osób aktywnych fizycznie. Suplement diety to nic innego jak witaminy i minerały, które dostarczamy do naszego organizmu, by uzupełnić niedobory. Aktywne fizycznie osoby mają zwiększone zapotrzebowanie na mikro i makro elementy i inne substancje.

Jednym z ważnych dla mnie suplementów diety jest Schizandra, czyli cytryniec chiński. Wykorzystywany w medycynie chińskiej od ponad 2 tysięcy lat. A dla świata zachodu dostępne od niedawna. Należy do grupy adaptogenów zwiększa zdolności adaptacyjne organizmu do wysiłku fizycznego, może być interesującym udoskonaleniem treningu.

Schizandra wzmacnia organizm, poprawia odporność na infekcję, doskonale wspomaga pracę wątroby, oczyszcza z toksyn oraz pomaga zwalczyć stres, niweluje jego skutki.

Jego unikalne działanie polega na wpływie regulującym na organizm . W zależności od potrzeb organizmu reguluje funkcjonowanie mózgu. Poprawia pamięć , nastrój , sen koncentracje. Poprawia stan skóry , nazywane jest jagodą wiecznej młodości.

Unikalną właściwością cytryńca chińskiego jest to, że oczyszcza wątrobę i krew z toksyn. Pozwala szybciej odzyskać sprawność, ponieważ stymuluje produkcję przeciwutleniaczy glutationu, który zapobiega uszkodzeniu komórek spowodowany intensywną aktywnością fizyczną. Pomaga w usuwaniu wolnych rodników.

Zawiera dużo witaminy C i E które, są antyutleniaczami. Czyli ma działanie antyoksydacyjne i przeciw wolnordnikowe.

Ciekawostka

Cytryniec zwiększa libido, stymuluje produkcję nasienia u mężczyzn i śluzu u kobiet .

Może być stosowany w stanach zapalnych wątroby, działa przeciw wirusowo.

Przyspiesza przemianę materii, wzmacnia serce, pomaga w walce z kaszlem.

Sklad: wysokie stężenie antyoksydacyjnych witamin A,C,E B6,mikro i makro elementy żelazo, fosfor, wapń, potas, mangan selen, Kwasy organiczne, flawonoidy,

. Jeżeli podoba Ci się to, co napisałem daj lajka, podaj dalej (udostępnij )

Jarek Brzozowski Passion Life Joy